• Ligasponsorer

Tisdag Tis 21 Maj Maj
Torsdag Tor 23 Maj Maj
Torsdag Tor 30 Maj Maj
Tisdag Tis 4 Juni Jun
Tisdag Tis 18 Juni Jun
Tisdag Tis 25 Juni Jun
Tisdag Tis 2 Juli Jul
Tisdag Tis 9 Juli Jul
Tisdag Tis 16 Juli Jul
Torsdag Tor 1 Augusti Aug
Tisdag Tis 6 Augusti Aug
Tisdag Tis 13 Augusti Aug
Tisdag Tis 20 Augusti Aug
Onsdag Ons 21 Augusti Aug
Torsdag Tor 7 Maj Maj
Tisdag Tis 12 Maj Maj
Torsdag Tor 21 Maj Maj
Tisdag Tis 26 Maj Maj
Tisdag Tis 2 Juni Jun
Tisdag Tis 9 Juni Jun
Torsdag Tor 11 Juni Jun
Tisdag Tis 16 Juni Jun
Tisdag Tis 23 Juni Jun
Tisdag Tis 7 Juli Jul
Tisdag Tis 14 Juli Jul
Tisdag Tis 28 Juli Jul
Tisdag Tis 4 Augusti Aug
Tisdag Tis 11 Augusti Aug

Guldklubben

Du som vill stödja Rospiggarna Speedway lite extra

Som medlem i Guldklubben får du:

  • Dekal 2020(exklusiv för Guldklubben) och en pin.
  • Ditt namn på banderoll på arenan
  • En pin med en för varje år unik Rospiggarna profil.
  • Inbjudan till informationsträff i april och där ordförande/marknadschef redogör för läget inom klubben och arenan lagledarens tankar om laget, olika laguppställningar mm någon förare (om möjligt) presenterar sig möjlighet att ställa frågor , förslag och ha synpunkter kaffe/te och smörgås nyhetsbrev i nov/dec 2020 om läget inför nästa säsong

Hur blir du medlem i Guldklubben?
För instruktioner klicka här: Info/Medlemskap

Nils Schönberg (Bergshamra)

Leif Strandberg (Bagarmossen)

Mona-Lisa Boström (Alunda)

Leif Anders    (Norrtälje)

Lennart Thoresson (Hallstavik)

Roine Karlsson (Östhammar)

Per Callenmark (Östhammar)

Robert Johansson   (Täby)

Roine Liljeros        (Knivsta)

Arne Andersson  (Riala)

Lars Andersson  (Knivsta)

Håkan Lundén (Grisslehamn)

Berit Jansson (Hallstavik)

Hans Jansson  (Hallstavik)

Sonja Adeland-Steen    (Storvreta)

Bo Ekström  (Hallstavik)

Bertil Engström  (Uppsala)

Karl Hedin          (Norrtälje)

Lars Jansson          (Bro)

Jan Nilsson        (Floda)

Per Norén (Hallstavik)

Yvonne Norén  (Uppsala)

Gösta Pettersson  (Hallstavik)  Izabela Karlsson      (Täby)

Torgny Karlsson  (Täby)

Leo Zetterlund  (Skärplinge) Stig-Ale Zetterlund  (Skärplinge)

Mats-Olof Larsson  (Hallstavik)