• Ligasponsorer

Tisdag Tis 21 Maj Maj
Torsdag Tor 23 Maj Maj
Torsdag Tor 30 Maj Maj
Tisdag Tis 4 Juni Jun
Tisdag Tis 18 Juni Jun
Tisdag Tis 25 Juni Jun
Tisdag Tis 2 Juli Jul
Tisdag Tis 9 Juli Jul
Tisdag Tis 16 Juli Jul
Torsdag Tor 1 Augusti Aug
Tisdag Tis 6 Augusti Aug
Tisdag Tis 13 Augusti Aug
Tisdag Tis 20 Augusti Aug
Onsdag Ons 21 Augusti Aug

Guldklubben

Du som vill stödja Rospiggarna Speedway lite extra

Som medlem i Guldklubben får du:
dekal 2019 (exklusiv för Guldklubben) och en pin
ditt namn på banderoll på arenan
inbjudan till informationsträff i april och där
ordförande/marknadschef redogör för läget inom klubben och arenan
lagledarens tankar om laget, olika laguppställningar mm
någon förare (om möjligt) presenterar sig
möjlighet att ställa frågor , förslag och ha synpunkter
kaffe/te och smörgås
nyhetsbrev i nov/dec 2019 om läget inför nästa säsong

Hur blir du medlem i Guldklubben?
Fyll i och sänd in blankett under flik: Info/Medlemskap
Ring 0175-227 75 eller besök klubbstugan vardagar kl 8-12

 

 Johnny Näreby,  Hallstavik Lars Hallén, Hallstavik Ulla & Arne Wester, Vallentuna Magnus Forsbeck, Upplands Väsby
 Karl Hedin ,  Norrtälje  Pernilla Magnusson, Knutby Mats Norén, Östhammar Tommy Halvarsson, Väddö
 Sonja Adeland-Steen ,  Storvreta Rolf Jansson, Norrtälje Daniel Lundin, Norrtälje .Lars JanssonKnivsta
Annika Larsson, Gimo Bo Hynning, Norrtälje Ragnar Rosman, Hallstavik .
Arne Andersson, Riala Kenneth Svensson , Österbybruk Lars-Ola Lundin, Hallstavik .
Berit Jansson, Hallstavik Bo Wallström , Vätö  Janne Blomqvist, Gimo .
Bo Andersson, Täby Mona-Lisa Boström , Alunda  Evy Bergensand, Spånga .
Hans Jansson, Hallstavik  Gunilla Lindgren,  Hallstavik Anders Bengtsson, Märsta .
Hans Lardner, Täby Leif Berggren, Vätö Greger Hansson, Hallstavik .
Håkan Lundén, Grisslehamn Sven-Allan Edehamn , Hallstavik Kjell Stigenskog, Knivsta .
Izabela Karlsson, Täby Stig-Ale Zetterlund , Skärplinge Åke & Maj-Britt Fröjd, Hallstavik .
Jan Nilsson, Floda Bertil Engström , Uppsala  Bo Ekström, Hallstavik .
Kerstin o Lars Bergström, Norrtälje Matz-Olov Larsson, Hallstavik  Gunilla Sandblom, Gimo .
Lars Andersson, Knivsta Viveka Gross , Hallstavik Ingrid Floge, Norrtälje .
Leif Andersson, Norrtälje Lars Jansson , Bro Ulf Eriksson, Hållnäs .
Leif Strandberg, Bagarmossen Roine Jansson , Herräng Irene & Björn Olsson, Norrtälje .
Maria Halvarsson,  Väddö Anita & Hule  Jansson, Östhammar Mikael Forsbeck, Upplands-Väsby .
Nils Schönberg, Bergshamra Leo Zetterlund , Skärplinge  Kjell Sjögren, Hallstavik .
Per Norén, Hallstavik David Winbo, Hallstavik Titti & Krister Jönsson, Hallstavik .
Peter Lindstedt, Norrtälje Alf Engström, Uppsala Lennart Thoresson, Hallstavik .
Ralf Antonsson, Lidingö Roine Liljeros , Knivsta  Bo Vågland, Spånga .
Robert Johansson, Täby Juhani Rajamäki , Österbybruk  Lars-Bertil Floge, Norrtälje .
Roine Karlsson, Östhammar Åke Wettergren , Norrtälje  Roland Lindgren, Östhammar .
Torgny Karlsson, Täby Gösta Pettersson , Hallstavik  Per Callenmark, Östhammar .
Yvonne Norén, Uppsala Kenta Åstrand, Täby Eva & Johan Persson, Norrtälje .