• Huvudpartners

Torsdag Tor 2 September Sep
Tisdag Tis 7 September Sep
Tisdag Tis 14 September Sep
Tisdag Tis 21 September Sep
Tisdag Tis 28 September Sep
Onsdag Ons 29 September Sep
Tisdag Tis 3 Maj Maj
Torsdag Tor 5 Maj Maj
Tisdag Tis 10 Maj Maj
Tisdag Tis 17 Maj Maj
Tisdag Tis 31 Maj Maj
Tisdag Tis 7 Juni Jun
Tisdag Tis 14 Juni Jun
Tisdag Tis 21 Juni Jun
Tisdag Tis 5 Juli Jul
Tisdag Tis 12 Juli Jul
Tisdag Tis 19 Juli Jul
Tisdag Tis 2 Augusti Aug
Tisdag Tis 9 Augusti Aug
Tisdag Tis 23 Augusti Aug

 

 Guldklubben 

Du som vill stödja Rospiggarna Speedway lite extra - Gå med i Guldklubben 2022!

Kostnad: 800 kr

Som medlem i Guldklubben får du:

  • dekal 2022 (exklusiv för medlemmar i Guldklubben)
  • pin 2022 (Timo Lahti)
  • ditt namn på banderoll vid entrén och på Rospiggarnas hemsida
  • körschema till de flesta GP-tävlingar och Rospiggarnas bortamatcher om du meddelar din e-postadress (Nytt för i år)
  • en medlem vinner genom lottning ett VIP-bord för 6 personer på Restaurang 1. Corner till sista matchen i grundserien 23 augusti (Nytt för i år)
  • informationsträff vid hemmamatchen 10 maj kl 17.00 i klubbstugan

Anmälan görs till: [email protected] eller
till Rospiggarna Speedway Box 8 76321 Hallstavik eller
till Rospiggarnas kansli.

Ange följande uppgifter: Fullständig adress samt mailadress (om du vill ha körschema m.m.)

Betalning görs till:

  • Rospiggarna Speedwayklubb: Bankgiro 618-5664 ange Guldklubben samt namn och postort
  • Rospiggarna Speedwayklubb: Swish till 1231309590 ange Guldklubben samt namn och postort
  • Rospiggarnas kansli och där även betalning (med Swish) kan ske.

Bo Andersson (Täby)

Annika Larsson (Gimo)

Håkan Zillén (Uppsala)

Leif Andersson (Norrtälje)

Ulla & Arne Wester (Danderyd)

Peter Lindstedt (Norrtälje)

Jan Nilsson (Floda)

Per Callenmark (Östhammar)

Lennart Thoresson (Hallstavik)

Hans Jansson (Hallstavik)   

Åke Wettergren (Norrtälje)

Viveka Gross (Hallstavik)

Maria Halvarsson (Väddö)

Roland Lindgren (Östhammar)

Anders Bengtsson (Märsta)

Fredrik Vilhelmsson (Norrtälje)

Yvonne Norén (Uppsala)

Christer Hultqvist (Gimo)

Torgny Karlsson (Täby)

Roine Karlsson (Östhammar)

Mats Linder (Östhammar)

Ulf Ericsson (Hållnäs)

Roine Jansson (Herräng)

Gösta Pettersson (Hallstavik)

Kerstin & Lars Bergström (Norrtälje)

Kenneth Svensson (Österbybruk)

Bertil Engström (Uppsala)

Titti & Krister Jönsson (Hallstavik)

Bo Pettersson (Hallstavik)

Jan Klingberg (Hallstavik)

Nils Schönberg (Bergshamra)

Per Norén (Hallstavik)

Ann-Christin Hultqvist (Gimo)

Izabela Karlsson (Täby)

Mona-Lisa Boström (Alunda)

Lars Andersson (Knivsta)

Roine Liljeros (Knivsta)

Arne Andersson (Riala)

Johnny Näreby (Hallstavik)    

Leo Zetterlund (Skärplinge)

Håkan Lundén (Grisslehamn)

Janne Blomqvist (Gimo)

Magnus Forssbeck (Upplands Väsby)

Greger Hansson (Hallstavik)

Henning Christiansen (Upplands Väsby)

Lennart Hallén (Påskallavik)

Robert Johansson (Täby)

Åke Carlsson (Uppsala)

Sonja Adeland (Storvreta)

Bo Hynning (Norrtälje)

Irene & Björn Olsson (Norrtälje)

Alf Enström (Uppsala)

Kent Åstrand (Täby)

Berit Jansson (Hallstavik)

Stig-Ale Zetterlund (Skärplinge)

Lars Hallén (Hallstavik)

Bertil Dellrup (Norrtälje)

Mikael Forssbeck (Upplands Väsby)

Johan Eriksson (Gävle)